Jakie kwiaty kupić na Walentynki?


Box

Kwiaty na Walentynki

Co roku w jeden szczególny dzień miliony zakochanych par na świecie obchodzi swoje święto – walentynki. Nie jest to święto obowiązkowe, ale mimo tego cieszy się ogromną popularnością. Wszędzie w otoczeniu widać obecność walentynek, a na mieście jest nagle większy ruch. Zakochane pary wychodzą na spacery, romantyczne kolacje, do kina. Kwiaciarnie również mają więcej pracy, gdyż kwiaty na walentynki to jeden z najpopularniejszych pomysłów na prezent. Tradycja związana z walentynkami raczej się nie zmienia i z roku na rok zakochane pary wręczają sobie prezenty i spędzają mile czas. Pomimo że okazji do okazywania miłości jest mnóstwo przez cały rok, to ten jeden dzień jest wyjątkowy. Warto wtedy pamiętać o swoich ukochanych i sprawić im miłą niespodziankę.

Kiedy są walentynki?

Kiedy są walentynki? Kiedy wręczyć ukochanej kwiaty na walentynki? Odpowiedź na to zasadnicze pytanie jest naprawdę prosta. Święto Zakochanych w Polsce, jak i na całym świecie, przypadają zawsze 14 lutego. To data nieruchoma, a więc i prosta do zapamiętania. 14 lutego to dzień, w którym zakochane pary obchodzą swoje święto, a cały świat wspomina patrona walentynek – świętego Walentego. Możesz zawsze zapisać sobie w kalendarzu w telefonie tę datę, aby na pewno nie zapomnieć, kiedy są walentynki. Lepiej z wyprzedzeniem zaplanuj, jak spędzicie ten dzień oraz co podarujesz na prezent na walentynki swojej ukochanej.

Jaka jest historia związana z walentynkami? Kim był św. Walenty?

Walentynki bardzo wielu osobom kojarzą się ze skomercjalizowanym świętem, w którym wszyscy dookoła chcą sprzedać jak najwięcej gadżetów związanych ze świętem zakochanych. W sklepach dostępnych jest mnóstwo ozdób, kartek walentynkowych i pluszowych maskotek z napisem „Kocham Cię”. Jednakże współczesne obchody walentynek mają już mało wspólnego z ich starożytnym pochodzeniem. Jeszcze w starożytnym Rzymie obchodzone były Lupercalia, które można uznać za początki walentynek. Święto to związane było z płodnością i przypadało na 15 lutego. Jednakże wraz z nadejściem do Europy chrześcijaństwa zostały one wyparte przez święto upamiętniające postać świętego Walentego. Pytanie tylko, kim był ten Święty Walenty?

Święty Walenty to rzymski biskup, który żył w III wieku, kiedy to władzę sprawował cesarz Klaudiusz II. Postać Świętego Walentego bardzo mocno związana jest z osobami zakochanymi, bowiem udzielał on im potajemnie ślubów w czasach, kiedy to cesarz Klaudiusz zabronił tego młodym żołnierzom. Według władcy zakochany mężczyzna to słaby wojownik. Biskup Walenty był jednak przeciwny i nie mógł patrzeć, jak młodzi ludzie nie mogą połączyć się świętym węzłem małżeńskich. Dlatego wbrew cesarzowi postanowił w tajemnicy udzielać ślubów. Niestety Klaudiusz II szybko odkrył zakazane czyny i skazał biskup na śmierć. Święty Walenty został skazany 14 lutego 270 roku, dlatego na jego cześć obecnie tego dnia obchodzimy walentynki.

Pomysły na walentynki – jak spędzić walentynki?

Święto Zakochanych, jak już wiemy, obchodzimy 14 lutego. Warto zatem z wyprzedzeniem zaplanować, jak możecie spędzić ten wyjątkowy dzień. Oczywiście pomysłów jak spędzić walentynki jest naprawdę wiele i każdy z nich może być tym specjalnym. Wszystko zależy od Waszego podejścia i charakterów. Możesz zabrać ukochaną na romantyczną kolację, gdzie wręczysz jej piękne kwiaty na walentynki, np. bukiet czerwonych róż. Podczas walentynek bardzo wiele par się zaręcza, dlatego jeśli ty planujesz to już od dłuższego, możesz zastanowić się nad tym, czy oświadczyć się swojej dziewczynie właśnie na takiej romantycznej walentynkowej kolacji. Jeśli nie jesteście zwolennikami tradycyjnego spędzania święta zakochanych, możesz zaproponować swojej ukochanej alternatywne rozwiązanie. Jednym z nich są sporty ekstremalne, przykładowo wizyta w tunelu aerodynamicznym lub skok ze spadochronu (tutaj najlepiej w cieplejszych krajach).

Walentynki to także świetna okazja, aby zrobić coś, czego zazwyczaj nie robicie na co dzień. Lubicie chodzić do restauracji, ale nigdy nie skusiliście się na wizytę w sushi barze? Być może to dobra okazja! Do kina zazwyczaj chodzicie na filmy, które wybiera kobieta? Możesz zaproponować, aby tym razem to Ty wybrał seans. Od dłuższego czasu myśleliście o tym, żeby wybrać się do muzeum? Walentynki to jak najlepsza okazja, aby zrealizować te plany! Nie każde święto zakochanych musicie spędzać w taki sam sposób, dlatego skorzystajcie z różnych możliwości.

Co na prezent na walentynki dla Niej?

Jaki prezent na walentynki dla niej? To pytanie, przed którym stają mężczyźni na całym świecie każdego roku. Co kupić dla swojej ukochanej, aby prezent spełnił jej oczekiwania i na długo pozostał w pamięci? Pomysłów oczywiście jest mnóstwo, ale my przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji. Być może staną się one inspiracją do zakupów.

Jeśli święto zakochanych to najpopularniejszym prezentem są kwiaty na walentynki! Bukiet czerwonych róż to niemalże symbol tego pięknego dnia. 14 lutego kwiaciarnie mają naprawdę dużo pracy, gdyż mężczyźni pragną podarować swoim ukochanym trochę piękna w postaci kwiatów. Czerwone róże tego dnia sprzedają się jak szalone i nic w tym dziwnego. Czerwone róże na walentynki to symbol miłości i namiętnego uczucia. Do zakupionego lub wysłanego bukietu czerwonych róż możesz dołączyć coś słodkiego w postaci bombonierki czekoladek lub pralinek. Nie zapomnijcie dołączyć kartki, gdzie umieścicie krótkie życzenia z okazji walentynek.

Oczywiście kwiaty na walentynki to nie jedyny pomysł na prezent. W święto zakochanych przyjęło się już, że wręczanie prezentów to tradycja. Dlatego warto pomyśleć przynajmniej o drobnym upominku dla swojej ukochanej. Jeśli nie masz za dużego budżetu, spokojnie, nic straconego. Zawsze możesz wykonać sam prezent dla tej jedynej. Upominki DIY cieszą się dużą popularnością, przede wszystkim dlatego, że zrobione są prosto z serca. Własnoręcznie zrobiona laurka z miłosnym wyznaniem? Słoik pełen powodów, dla których ją kochasz? Koszulka ze spersonalizowanym nadrukiem? To tylko kilka alternatywnych pomysłów na prezent na walentynki dla niej.

Jaki prezent na walentynki dla Niego?

Wydaje się, że w kwestii prezentów na walentynki łatwiejsze zadanie mają panowie. Coś w tym jest, ale niekoniecznie. Panie mają również szerokie pole popisu i z pewnością wiele możliwości na prezent. Przede wszystkim warto słuchać potrzeb swojego mężczyzny. Panowie preferują bardziej praktyczne prezenty, więc jeśli Twój ukochany powie, że czegoś mu brakuje lub planuje jakiś zakup, skorzystaj z tej okazji. Możesz też przed walentynkami podpytać, czy czegoś potrzebuje lub o czymś marzy. To nie błąd ani nic złego pytać się swoich ukochanych, co chcieliby dostać na prezent. Nikt przecież nie lubi nietrafionych prezentów.

Kwiaty na walentynki dla mężczyzn to na razie rzadkość, ale nikt przecież tego nie zabrania. Zawsze możesz wyjść poza schematy i sprezentować swojemu mężczyźnie piękny bukiet czerwonych róż lub innych kwiatów. Najpierw jednak upewnij się, że nie urazi to Twojego ukochanego. Wróćmy jednak do praktycznych form prezentów. Jeśli mężczyzna lubi gotować, sprezentuj mu komplet nowych noży lub ciekawy fartuch. Dla fana konkretnej drużyny sportowej zawsze możesz zakupić jakiś gadżet związany z jego ulubionym klubem lub bilet na ich mecz. Dla miłośnika literatury świetnie sprawdzi się książka lub najlepiej komplet książek. Jeśli natomiast Twój mężczyzna narzekał ostatnio na brak bielizny, możesz sprezentować mu zapas skarpetek i bokserek na cały rok. Naprawdę pomysłów jest mnóstwo – po prostu trzeba się nie ograniczać.

Wierszyki na walentynki – jak je napisać?

Warto wiedzieć, że jeszcze nie tak dawno, tradycją walentynek było pisanie listów miłosnych do ukochanej osoby. Mężczyźni wyznawali kobietom swoje głębokie i namiętne uczucie i na odwrót. Listy pisane były odręcznie, najczęściej na piękne papeterii i zaklejone były woskiem z pieczęcią rodu. Obecnie tradycja ta nie jest praktykowana, ale zamiast niej ludzie wręczają sobie specjalne kartki, zwane inaczej Walentynką. W szkołach organizowane są specjalne poczty, gdzie uczniowie anonimowo przesyłają sobie laurki z walentynkowymi wierszykami.

Oczywiście tradycja wręczania sobie Walentynek nie dotyczy tylko dzieci i młodzieży. Dorośli również mogą wyznać miłość za pośrednictwem walentynkowej laurki. Możesz kupić gotową kartkę lub przygotować ją samemu. Zarówno pierwsza, jak i druga opcja są dobre – ważne są słowa, które w niej zawrzesz. Jeśli nie masz duszy poety i nie potrafisz wymyślić swojego wierszyka, możesz skorzystać z gotowych. Poniżej przygotowaliśmy kilka propozycji ciekawych wierszyków na walentynki. Mamy nadzieję, że zainspirują Was do stworzenia czegoś swojego.

Jeśli fruwać to do słońca,

Jeśli śnić to bez końca,

Gdy całować to gorąco,

A gdy kochać to na wieczność!

Moja Kochana Walentynko,
zdradzę Ci coś w tajemnicy:
tak jak ja Ciebie kocham,
tak nikt Cię nie kocha na tym świecie.

Proszę, przyjmij Ukochana,

te oto róże zerwane z samego rana.

Zerwane zostały przez człowieka,

który kocha Cię nad życie.

Który czeka na sygnał jeden od Ciebie

chociażby małą iskrę wzajemnej miłości.

Kwiaty na walentynki i co dalej?

Czy wiecie, że walentynki to nie jedyne święto, kiedy kwiaty odgrywają główną rolę. Zaraz po Święcie Zakochanych następuje Dzień Kobiet, który wypada 8 marca. Kwiaty na 8 marca to również najpopularniejsza forma prezentu tego dnia. Kobiety otrzymują od mężczyzn róże, tulipany i inne kwiaty w podzięce za swoją cudowną osobę. A kiedy marzec się skończy, przeminie kwiecień, to w maju przypada kolejne kwiatowe święto – Dzień Matki. 26 maja w Polsce obchodzony jest Dzień Mamy, kiedy to dzieci składają życzenia i wręczają swoim mamom prezenty, przykładowo kwiaty na Dzień Matki. Jak widać okazji, kiedy warto wręczać kobietom kwiaty, jest naprawdę wiele!